Przekaz interaktywny Wyrafinowanie wizerunku, elastyczność rozwiązania, perfekcja wykonania Środki techniczne Innowacyjna technologia, intuicyjna obsługa, niezawodna funkcjonalność Przekaz reklamowy Nieszablonowa forma, wybitna atrakcyjność, nienaganna skuteczność
...

 Fotograf Pogrzebowy Warszawa

Fotografia funeralna budzi wiele kontrowersji. Jedni są zwolennikami takiej formy upamiętniania ostatnich chwil z bliskim zmarłym, inni – jej zdecydowanymi przeciwnikami. Jakie względy przemawiają za tym, aby wykonać fotoreportaż pogrzebowy?

 

Fotografia upamiętniająca wszystkie ważne chwile zwykle kojarzy się z czymś, do czego chcemy wracać i co chcemy wspominać, oglądanie zdjęć zaś sprawia przyjemność. Pogrzeb jest bolesnym wspomnieniem i kojarzy się z nieustannym przywracaniem bólu, poczucia straty i tęsknoty, a także uczuć, które towarzyszyły podczas pochowania.

Fotografia funeralna Warszawa

Jakie zatem zadanie miałaby spełniać fotografia pogrzebowa?

Wspomnienia i źródło wiedzy o pokoleniach

Jeśli ktoś decyduje się na fotoreportaż z pogrzebu, zwykle chce zachować w pamięci ostatnią drogę bliskiej osoby. Liczą się wówczas wspomnienia osób, które były obecne na pogrzebie, a także te dotyczące wyjątkowej uroczystości ostatniego pożegnania. Fotoreportaż pomoże oddać okoliczności i czas śmierci – te informacje mogą przydać się nam po wielu latach, mogą również służyć przyszłym pokoleniom jako źródło wiedzy o przodkach.

 

Fotografia sposobem ujęcia całej rzeczywistości

Dla niektórych fotografia jest sposobem wyrażania uczuć, artystycznym środkiem wyrazu. Niektórzy nie ruszają się nigdzie bez aparatu, a zdjęcia wykonują w każdej możliwej sytuacji, nie tylko wtedy, gdy coś zachwyci albo wzruszy.

Skoro tak oczywista jest fotografia ślubna, wiele osób uważa, że równie istotne jest fotografowanie pogrzebu – jako jednego z najważniejszych wydarzeń losowych i ostatniego jednocześnie.

Fotografia Pogrzebowa Warszawa

Fotoreportaż pogrzebowy wyrazem postawy rodziny

Fotografowanie pogrzebu to tak jakby na własne życzenie rozdrapywać stare rany i przywoływać tragedię. Niejednokrotnie decyzja o fotografii funeralnej świadczy o podejściu rodziny lub bliskich, którzy chcą być silni, godzą się z prawami natury, przemijaniem i potrafią zmierzyć się z przykrymi doświadczeniami.

Jak wykonywać zdjęcia na pogrzebie?

Filmowanie eventów Warszawa

Fotografia pogrzebowa jest bez wątpienia bardzo trudnym i wymagającym zadaniem. Podejmować się go powinny osoby przygotowane wcześniej, znające podstawowe zasady zachowania oraz wyczuwające granice subtelności i dyskrecji. Fotografia ta ma uchwycić najważniejsze momenty uroczystości, twarze i gesty, jednocześnie nie może nikogo urazić, przekraczać granic intymności, nie może być nachalna i kontrowersyjna. Praca fotografa powinna być niewidoczna, fotograf musi być niewidoczny w czasie pogrzebu, nie może odwracać niczyjej uwagi, zakłócać uwagi, przeszkadzać i powodować czyjegoś dyskomfortu. Fotografia jest elementem całej oprawy pogrzebu, powinna współgrać z jej charakterem.

Jaką pamiątką jest fotografia pogrzebowa?

Fotoreportaż z pogrzebu, jak każdy fotoreportaż, relacjonuje wydarzenie, przedstawia osoby oraz uczucia. Dlatego ten rodzaj fotografii na pewno wyeksponuje ból, cierpienie i łzy – nie da się tego uniknąć. Musi być szczery i powinien przekazywać jak najwięcej indywidualnych i charakterystycznych elementów, np. sposób życia zmarłej osoby; a także powinien zachować powagę uroczystości